Terävä Skrama 240

660

Nový produkt

Skrama je všestranný těžký nůž z úhlíkaté oceli

Více informací

skladem

2 490 Kč

s DPH


2 058 Kč bez DPH

Přidat na seznam přání

Možnosti platby:
Možnosti platby:

Více informací


Skrama je všestranný těžký survival nůž - je to nástroj, který staví úkryty, seká dříví na oheň a dokonce s ním vyrobíte hoblinky na podpal! Pokud si do lesa vezmete pouze jeden nůž, je Skrama správná volba. Samozřejmě, že to není sekera a ani nástroje pro extrémně přesnou práci, ale něco mezi tím. Je to především spolehlivý společník.

Skrama - je podobně jako Scramasax nebo Seax, krátký jednostranně broušený meč populární ve středověku. Stejně jako skandinávské Leuku má dvojí využití - jako nástroj nebo zbraň. Mít dobré jméno není k zahození, ale nejlepší jsou ti, kteří mají za sebou nějakou historii - naše Skrama z 21. století by jistě splnila požadavky nějakého saského muže z oněch "bájných dnů".

  • ocel čepele: 80CrV2 (59 HRC) uhlíkatá ocel
  • délka čepele: 240mm
  • tloušťka čepele: 4,2mm
  • celková délka: 430mm
  • hmotnost: 525g (jen nůž)
  • ostří nabroušeno pod úhlem: 34° pro sekání, 25° u základny pro jemnou práci
  • rukojeť: tvarovaná pryž s hrubou strukturou pro dobrou přilnavost
  • barva: černá


Čepel

Čepel je mírně zakřivená, ve špičce s otvorem pro zavěšení. Zadní část čepele je plochá, bez zubů nebo čehokoliv jiného, perfektní pro rozseknutí kusu dřeva při batoningu (nepoužívejte kámen / sekeru / nic jiného než dřevo, jinak si můžete poškodit čepel!). Plná konstrukce nože, končí vystupujícím otvorem z rukojeti pro zavěšení na opasek / popruh. Čepel může mít na ploše malé skvrny způsobené výrobním procesem. Ty nejsou vadou a snadno se odstraní.

Čepele je naostřena ve dvou různých úhlech. V blízkosti rukojeti má část o délce cca 5cm úhel 25° pro ořezávání a jemnou práci. Zbývající část čepele je nabroušená pod úhlem 34°, což se ukázalo jako vynikající pro sekání.

Vzhledem k tomu, že se lidé stále ptají na otvor v čepeli, zde je vysvětlení: díra v čepeli je kvůli výroby - používá se k narovnávání nožů po popouštění a během broušení ostří. Samozřejmě ji můžete využít podle vlastního uvážení, ale nejdůležitější je, že tam je kvůli tomuto důvodu a ne na okrasu!

Rukojeť

Rukojeť má délku "jedna a půl ruky" pro ruční držení. Držení v zadní části poskytuje dobrý úchop pro sekání a dává tak úderům větší sílu, jako nůž pro prosekávání - to je to, k čemu je Skrama určena. Přední část rukojeti je tvarována tak, aby vám poskytla dobrý úchop při detailní práci, například při výrobě hoblinek. Nůž je poměrně dobře vyvážený, takže těžká čepel nedělá problémy při běhání.

Plastové pouzdro

Skrama je dodávána s jednoduchým plastovým pouzdrem, což je právě to, co potřebujete, pokud budete Skramu nosit v batohu nebo kdekoliv jnde než na opasku, protože nemá žádný úchyt na opasek (a nikdy nemělo). Špička pouzdra má otvor pro vytečení vody a jeho široký otvor usnadňuje vkládání. Nůž se jemně zablokuje uvnitř pouzdra a fixuje ho tak, že ostří nenaráží do stěn pouzdra. Ploška na palec pomáhá nůž z pouzdra vytáhnout, je to velmi malý detail, ale užitečný!

Uživatelská recenze nože Terävä Skrama - univerzální nástroj - Milan Matějka


Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Terävä Skrama 240

Terävä Skrama 240

Skrama je všestranný těžký nůž z úhlíkaté oceli

Příslušenství

16 dalších produktů ve stejné kategorii: