Ganzo Firebird FH61

Nový produkt

FH61 výrobce charakterizuje jako malý, lehký, ale zároveň odolný nůž.

Více informací

799 Kč

Přidat na seznam přání

Možnosti platby:
Možnosti platby:

Více informací

Ochranná známka Firebird byla založena v roce 2015 a za ta léta už zaujala mnoho milovníků nožů. Čínská společnost Ganzo ji vytvořila k potěše mnoha příznivců funkčních a stylových modelů EDC. Řada FH kombinuje vysoce kvalitní a zároveň cenově dostupné nože pro každodenní použití. Tyto nože jsou bezvadné, jak uvádí řada uživatelů. Výrobce charakterizuje tento nůž jako malý, lehký, ale zároveň odolný. Charakteristickými rysy jsou tvar čepele - Clip-Point a pohodlný design rukojeti.

Délka nože je 170mm, délka čepele 70mm, její tloušťka 3,5 milimetrů. Hmotnost je 100 gramů. Vyrábí se z oceli třídy D2, jejíž tvrdost odpovídá 58 až 60 jednotek Rockwell. Tvrdost asi 60 jednotek se považuje za docela dobrou, protože v praxi neexistují žádné modely s tvrdostí více než 65. To proto, že čím je kov tvrdší, tím je také křehčí a to je nežádoucí. Ocel D2 je charakterizována jako drahý, ale zároveň vysoce kvalitní materiál. Má všechny potřebné vlastnosti a základní složky jsou v optimálním poměru. Slitina má ve svém složení vysokou hladinu uhlíku a chrómu, je odolná vůči korozi, stejně jako mechanickému namáhání.

Rukojeť je vyrobena z ocelových vložek, polymerních distančních vložek a tvarovaných střenek z G10. Ve verzi FH61-CF se používají hladké uhlíkové polymerní podložky. Podložky jsou upevněny ocelovými šrouby Torx. G10 je kompozitní materiál na bázi skelného vlákna a epoxidové pryskyřice. Má mechanickou odolnost, pevnost a odolnost proti vlhkosti. Snadno se barví a opracovává. Rukojeť o délce 10 centimetrů je opatřena otvorem pro šňůrku a kovovou sponou na opasek.

Čepel může být otevřena buď pomocí malého otvoru pro palec nebo pomůže Flipper s protiskluznými zářezy. Čepel je zajištěna pomocí zámku typu Liner-Lock.

Pro koho byl FH61 vytvořen? Pro turisty, vojáky, obyčejné lidi. Pomůže i při práci v domácnosti. Stručně řečeno, tento nůž lze považovat za univerzální. Je to účinný nástroj a v případě potřeby může sloužit jako účinná zbraň.

  • Ocel čepele: D2
  • Materiál rukojeti: G10
  • Délka čepele: 70mm
  • Tloušťka čepele: 3,5mm
  • Hmotnost: 100g
  • Délka otevřeného nože: 170mm
  • Délka zavřeného nože: 101mm
  • Barva: černá, zelená

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Ganzo Firebird FH61

Ganzo Firebird FH61

FH61 výrobce charakterizuje jako malý, lehký, ale zároveň odolný nůž.